Outdoorové vybavení, sportovní potřeby a oblečení

Váš nákupní košík je prázdný

Objednat | Registrace | Přihlásit se

774 520 130
Po-Čt: 1030-1530 / Pá: 1030-1400

Na kole i pěšky na Radhošť

Hlavní stránka / Na kole i pěšky na Radhošť

Radhošť (GPS: 49°29'29.841"N, 18°13'19.502"E)

Trasa:

Frenštát pod Radhoštěm – Trojanovice-Ráztoka – Pustevny – Radhošť

Typ výletu:

cyklo i pěší

Obtížnost trasy:

Středně obtížné (některé stezky jsou vedeny po silnici, dají se ale zkrátit po vyšlapaných cestičkách), vhodné pro horská a trekingová kola.

Vhodnost pro děti, osoby na invalidním vozíku:

Méně vhodné, některé cesty jsou kamenité a úseky prudké.

Zajímavosti po cestě:

Hotel s možností občerstvení, parkoviště, lanové centrum Tarzanie, lanovka z Trojanovic na Pustevny, na Pustevnách půjčovna koloběžek (vrací se dole v Trojanovicích), útulny Libušín a Maměnka z roku 1898, socha Radegasta, rozhledna Cyrilka, hotel Radegast na Radhošti, sousoší Cyrila a Metoděje, kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti z roku 1898.

Marin bikes - kola Marin u kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti.

Občerstvení po cestě:

Budka u nádraží ve Frenštátě, hotelová restaurace s venkovním posezením Ráztoka, budka s občerstvením naproti hotelu, nahoře na Pustevnách známé útulny Libušín a Maměnka z roku 1898 i rychlé občerstvení a spousta stánků se suvenýry. U sochy Radegasta najdeme další občerstvení a těsně před kaplí na Radhošti je další hotel s restaurací (kde například dělají skvělé lívanečky s lesním ovocem). Po cestě po hřebeni se nádlábněte svělých borůvek, kterých všude kolem roste požehnaně.

Délka trasy vzdušnou čarou nebo přibližný odhad podle mapy:

Frenštát pod Radhoštěm – Trojanovice-Ráztoka: cca 5km

Lanovkou Trojanovice-Ráztoka - Pustevny: cca 2 km. TIP! Lanovka Vám vyveze nahoru na Pustevny dětský kočárek, ale i kolo.

Pěšky nebo na kole po silnici Trojanovice-Ráztoka - Pustevny: cca 5,5km

Pustevny – socha Radegast: cca 1,3km

Socha Radegast – Radhošť: cca 2,5km

Tip na cestu zpět: Na hřebeni Radhoště rozcestník, který ukazuje cestu dlouhou cca 4km směrem dolů do Trojanovic-Ráztoka k hotelu. Tato cesta je trošku nepříjemnější v tom, že se jde místy oblastí, kde je třeba dávat pozor kvůli kamenům na cestičce, některé části jsou srmé. Pokud nemáte pevnou obuv, na tuto stezku se nevypravujte. Na kole se touhle cestou vydá opravdu jen velký šílenec :).

Nebo se svezte místo lanovkou na koloběžce. Obsluha Vás poučí, jak se koloběžka ovládá, zapůjčí Vám helmu a pomůže s výběrem správné velikosti koloběžky.

Pozor! Pokud jedete zpátky autobusem, upozorňujeme, že autobusy do Frenštátu jezdí přibližně co 40 minut a poslední jede kolem půl sedmé večer. Další pak až po páté ráno :)

Galerie

Široký sortiment outdoorového oblečení a jiného turistického vybavení. Potřeby pro kempování a grilování. Stany, spacáky, turistická obuv, pohorky, batohy a krosny, funkční spodní prádlo, termoprádlo a mnohé další vybavení. Pro cyklisty máme širokou nabídku kol. Nabízíme silniční kola, horská kola celoodpružená nebo hardtaily, treková i krosová kola nebo také dětská kola. Také cyklooblečení a jiné cyklodoplňky a komponenty jízdních kol. Také sportovcům z jiných odvětví nabízíme širokou nabídku sportovního vybavení. U nás si své najdou příznivci všech možných sportů. Tenis, badminton, hokej, fotbal, bojové sporty, snowboard, lyže, in-line i lední brusle… Příznivcům zábavných sportů a kolektivních her jako třeba kuželky, petangue (pétanque) ale také klouzačky, bazény, trampolíny nabízíme širokou nabídku nejrůznějších typů a modelů různých výrobců. Pro děti nabízíme sportovní a outdoorové vybavení v dětských velikostech – dětská kola, dětské outdoorové oblečení, dětskou outdoorovou obuv, odrážedla, dětské cyklo sedačky a tyče, vozíky za kolo. Neustále naši nabídku rozšiřujeme a připravujeme spoustu novinek nejen pro děti, ale i dospělé sportovní a outdoorové nadšence.

Všechny akce platí do odvolání nebo do vyprodání zásob a všechny obrázky u produktů jsou pouze ilustrativní. Kopírovat jakékoliv obrázky, zvukové stopy, videa, texty nebo jejich části bez písemného svolení provozovatele stránek, je přísně zakázáno.