Outdoorové vybavení, sportovní potřeby a oblečení

Váš nákupní košík je prázdný

Objednat | Registrace | Přihlásit se

774 520 130
Po-Čt: 1030-1530 / Pá: 1030-1400

Spací pytel - jak vybrat správný? 2/4

Hlavní stránka / Spací pytel - jak vybrat správný? 2/4

Tvar spacáku

Spacáky v dnešní době mají dva základní tvary: dekový a mumie.

Dekový neboli přikrývkový spacák je vhodný pro méně náročné akce, je pohodlný a rozepnutím se změní na deku. V žádném případě se nehodí do extrémních podmínek.

Mumiový spacák má tvar, který optimalizuje velikost vyhřívaného prostoru tím, že v oblasti nohou je zúžena, tím pádem teplo vycházející z této části těla stačí na zahřátí vnitřního prostor. To že je odstraněna přebytečná látka a výplň zapříčiní to, že je snížena jeho hmotnost a rozměr při sbalení. Oblast hlavy je dokonale chráně při zatažení tkanice, nebo jiného zajištění.

Při silné jedince a ty, kteří nemají rádi těsné prostory, jsou určeny oválné a rozšířené mumiové tvary spacáků. Příliš volné spacáky se ale nedoporučuje pořizovat. Je to proto, že vnitřek spacáku si vyhříváme sami, vlastním teplem a vyhřát zbytečně velký prostor je náročné.

Anatomické tvary mumie naopak co nejvíce kopírují lidské tělo, aby bylo dosaženo co nejnižší hmotnosti, objemu a co nejlepších tepelně-izolačních vlastností spacáků. Jsou sice méně pohodlné, protože v nich je pohyb značně omezen, ale tyto spacáky jsou nejvhodnější pro náročné akce při teplotách pod deset stupňů Celsia. Občas se anatomickým mumiovým spacákům říká „sarkofág“-

Velikost spacáku

Vybrat správnou velikost spacáku je důležitější, než by se zdálo.

Pokud si pořídíme zbytečně velký spacák. Znamená to, že déle prohříváme vlastním teplem zbytečně velký, nevyužitý prostor. Také sebou vláčíme zbytečně velký objem i hmotnost. Této chyby se nejčastěji dopouštíme, necháváme-li spát naše děti ve spacácích pro dospělé.

Malý a těsný spacák je ale také problém. Je nepohodlný a stlačená izolační vrstva studí.

Se zipem nebo bez?

Zip je praktický pro odvětrávání a urychluje vysoušení spacáku. Také se díky němu pohodlně do spacáku zalézá. Zip musí být překryt izolující légou, aby do spacáku přes zip nešla zima. Nesmí se zakusovat do okolní tkaniny. Ani to ale úplně neochrání, proto do extrémních zimních podmínek volíme raději spacáky bez zipů.

Široký sortiment outdoorového oblečení a jiného turistického vybavení. Potřeby pro kempování a grilování. Stany, spacáky, turistická obuv, pohorky, batohy a krosny, funkční spodní prádlo, termoprádlo a mnohé další vybavení. Pro cyklisty máme širokou nabídku kol. Nabízíme silniční kola, horská kola celoodpružená nebo hardtaily, treková i krosová kola nebo také dětská kola. Také cyklooblečení a jiné cyklodoplňky a komponenty jízdních kol. Také sportovcům z jiných odvětví nabízíme širokou nabídku sportovního vybavení. U nás si své najdou příznivci všech možných sportů. Tenis, badminton, hokej, fotbal, bojové sporty, snowboard, lyže, in-line i lední brusle… Příznivcům zábavných sportů a kolektivních her jako třeba kuželky, petangue (pétanque) ale také klouzačky, bazény, trampolíny nabízíme širokou nabídku nejrůznějších typů a modelů různých výrobců. Pro děti nabízíme sportovní a outdoorové vybavení v dětských velikostech – dětská kola, dětské outdoorové oblečení, dětskou outdoorovou obuv, odrážedla, dětské cyklo sedačky a tyče, vozíky za kolo. Neustále naši nabídku rozšiřujeme a připravujeme spoustu novinek nejen pro děti, ale i dospělé sportovní a outdoorové nadšence.

Všechny akce platí do odvolání nebo do vyprodání zásob a všechny obrázky u produktů jsou pouze ilustrativní. Kopírovat jakékoliv obrázky, zvukové stopy, videa, texty nebo jejich části bez písemného svolení provozovatele stránek, je přísně zakázáno.