Outdoorové vybavení, sportovní potřeby a oblečení

Váš nákupní košík je prázdný

Objednat | Registrace | Přihlásit se

774 520 130
Po-Čt: 1030-1530 / Pá: 1030-1400

Spací pytel - jak vybrat správný? 4/4

Hlavní stránka / Spací pytel - jak vybrat správný? 4/4

Správné oblečení do spacáku

V létě nepohodlí a přílišné teplo se dá řešit rozepnutím zipu, problém nastává v zimě.

Než ulehneme do spacáku, je nejlepší se převléknout se do suchého a čistého oblečení.

Mělo by být ideálně bezešvé a bez prvků, které by ve spánku mohly tlačit či hůře zatěžovat krevní oběh. Například pevné ponožky.

Je vhodné mít jednu až dvě vrstvy oblečení – spodní termoprádlo a flísovou vrstvu.  Při uléhání do spacáku na sebe nenavlékáme, co nám přijde pod ruku, ale volíme raději oblečení funkční. Lépe než svetr od babičky poslouží funkční svetr. Není to z důvodu, že by snad vaše babička nebyla šikovná, ale nejmodernější funkční a termooblečení se skládá z tenkých vrstev, tím pádem v úzkém spacím prostoru se neobíráme o drahocenné místo.

Jestliže nedisponujeme kvalitní karimatkou, je vhodný ledvinový pás, chránící ledviny před nachlazením.

V náročnějších podmínkách odvádí velké množství tepla hlava, a proto může čepice výrazně zlepšit teplený komfort. Mnozí dávají čepici přednosti před spaním s hlavou v kukle. Vědí totiž, že pokud se otočíte ústy do prostoru spacáku, vydýchávají si tam tak vlhký vzduch a tím se zhoršuje izolační schopnost spacího pytle. Proto zvolí raději čepici a stáhnou si spací pytel kolem krku.

To samozřejmě není možné v extrémně chladných podmínkách.

Mezi pravidelnými spáči ve spacácích, což jsou členové různých expedic a výprav, je hodně rozšířená i takzvaná odpařovací bariéra. Jedná se o nepropustnou vložku do spacího pytle, které zabraňuje

Široký sortiment outdoorového oblečení a jiného turistického vybavení. Potřeby pro kempování a grilování. Stany, spacáky, turistická obuv, pohorky, batohy a krosny, funkční spodní prádlo, termoprádlo a mnohé další vybavení. Pro cyklisty máme širokou nabídku kol. Nabízíme silniční kola, horská kola celoodpružená nebo hardtaily, treková i krosová kola nebo také dětská kola. Také cyklooblečení a jiné cyklodoplňky a komponenty jízdních kol. Také sportovcům z jiných odvětví nabízíme širokou nabídku sportovního vybavení. U nás si své najdou příznivci všech možných sportů. Tenis, badminton, hokej, fotbal, bojové sporty, snowboard, lyže, in-line i lední brusle… Příznivcům zábavných sportů a kolektivních her jako třeba kuželky, petangue (pétanque) ale také klouzačky, bazény, trampolíny nabízíme širokou nabídku nejrůznějších typů a modelů různých výrobců. Pro děti nabízíme sportovní a outdoorové vybavení v dětských velikostech – dětská kola, dětské outdoorové oblečení, dětskou outdoorovou obuv, odrážedla, dětské cyklo sedačky a tyče, vozíky za kolo. Neustále naši nabídku rozšiřujeme a připravujeme spoustu novinek nejen pro děti, ale i dospělé sportovní a outdoorové nadšence.

Všechny akce platí do odvolání nebo do vyprodání zásob a všechny obrázky u produktů jsou pouze ilustrativní. Kopírovat jakékoliv obrázky, zvukové stopy, videa, texty nebo jejich části bez písemného svolení provozovatele stránek, je přísně zakázáno.